Elu ja energia

Kas on nii, et tunned ennast otsekui vana nuustik: orav-rattas-ring, kiire-kiire, oled jõuetu ja vaid vahel  vilksatab peast läbi mõte – kas siis see ongi minu elu? kas see on kõik, millest ma olen unistanud? kas see on see elu, mida ma tahan elada?

Aga põgusateks vilksatusteks need viivud jäävadki. Miks ometi?

Põhjus on lihtne: me rakendame kogu oma energia päevarutiini elushoidmisele. Ratas ei saa ringi käia, kui orav selleles ei jookse, eks.

Meil ei piisa ükspuha, milliseks elu muutvaks sammuks jõudu, ja nii me tammume edasi oma iiveldamaajavalt rutiinset rada.

Jõudu, energiat on igal inimesel oma kindel kogus. Esimese, olulise hulga sellest saame kaasa sündimisel, oma vanematelt. Ühel on see eluenergia algkogus suurem, teisel väiksem. Selleks, et seda taibata – võime vaadata lapsi. Kui energilised ja elujõulised on neist paljud, aga sugugi mitte kõik. Kui oletada, et mina või sina oleme siia ilma tulnud “igava seksi tulemusena” (väljend laenatud don Juani õpetustest, Castaneda), siis kas see tähendab, et meil polegi mingit võimalust kroonilisest energianappusest pääseda?

Ei. Sest on olemas veel jõuallikaid.

“Kõigi elavate olendite energianivoo sõltub kolmest põhilisest tegurist: energiast, mis neile viljastades anti, viisist, kuidas nad seda alates sünnihetkest kasutanud on ja sellest, kuidas nad kasutavad seda praegu.” (Victor Sanchez)

Lõputuks nõiaringiks muutub meie elu  siis, kui me kasutame kogu oma energia ära kõigile neile sadadele ja sadadele rutiintegevustele ja -harjumusele.

Tegelikud energiaallikad, kust tõesti jõudu juurde saab ammutada, on meile teada kui suured stiihiad: Päike, Maa, teised taevakehad, Tuli, Vesi… Aga häda ikka seesama – selleks, et nende energiaga harmooniliselt ühendusse asuda, on vaja algkapitali, jõudu.

Mida teha?

1. Vaata mõttes läbi oma argipäeva tegevus, rutiinid. Võid nad käsile võtta kirjalikult (selgem, kindlam, ülevaatlikum). Aga kui soovid seda teha mõttes, siis palun väga, see on sinu elu, mitte käsulaudade kompleks.

2. Kirjuta, mõtle, eralda eluvajalikud tegevused (nagu söömine, magamine, hingamine)… mitte nii väga vajalikest.

3. Eralda nende mitte-nii-väga-vajalike hulgast esialgu välja mõni süütu ja ohutuke, mõni selline, mille peatamine on Sulle üsna lihtne. Näiteks võid valida teistsuguse kodutee, parkida auto uude kohta, muudad magamisaseme kohta või tõstad hoopiski madratsi põrandale… Midagi sellist, mille loogiline põhjus võib veidi ebaloogiline tunduda, kuid mis ometi murrab nii väga olulise mõra su rutiinsusesse. Ja annab sulle koha, tegevuse, mille kestel sa kindalsti mõtled ja märkad oma ümbrust, oma toiminguid uuest vaatevinklist.

4. Eelmisele punktile lisaks või siis sellele järgnevaks (oleneb, kui intensiivselt sa oma uut elu kuduma asud) on hea oma ellu sisse tuua mõni väike rõõmus mänguline rituaal. On selleks siis kellukese helistamine hommikul, kui tõused või siis kummardus koduuksele iga kord, kui seda läbid.. pole oluline.

5. Määra oma “harjutusele” kindel aeg. see ei peaks väga pikk olema! Nädal on päris hea ajavahemik. Sa ei vaja ju uut eluaegset harjumust, sa tahad LÕHKUDA loogiliste rutiinide rida.

Kuidas sellised väikesed naljakused aitavad jõudu koguda?

Sellepärast, et põhiline koht, kuhu me oma jõu kaotame, ei ole mitte meie raske töö ja sedasorti vaevad, vaid meie enesetähtsuse alalhoid, ego nina püstihoidmine. Ninanipsud mõjuvad ta pjedestaalile vägagi tervendavalt. Ja mida naeruväärsem sa endale näiteks oma kassile rituaalset õhtukummardust tehes oled – seda paremini see jõu kogumise mehhanism sinus tööle hakkab.

Ülevaatus oma tavaharjumustest tehtud, alusta mängu! Kahtled sa, et mäng annab elule sära (=sinule energia!)? Kui kahtled, siis jälgi mõnda aega kedagi, kes südamest mängib.

Sel hetkel, kui tunned, et sul on juba jõudu juurde kogunenud, sel hetkel istu laua taha ja asu inventeerima oma eluenergiat halvavaid harjumusi.

4 kommentaari (+add yours?)

 1. Brendan Sullivan
  okt. 15, 2011 @ 22:19:09

  Vaba on inimene kes ei pea raha välja käima kütuse ja transpordi,toasoojuse ja elektri eest,ei pea maksma kodulaenu ja eluaseme üüri ,ei ole sunnitud ostma toitu-ei ole sunnitud igal sammul käima raha välja mõne teenuse või mõne kauba eest,ei allu peavoolumeedia ajupesule ja riigivõimude sigadustele(ei maksa selliseid makse mida riigipiruka lähedal olevad mõned jätised on kehtestanud seaduseks)on lojaalne Eesti rahvusele aga mitte korrumpeerunud riigivõimudele mis teenivad võõrvõime, ei pea kellegi heaks tegema tööd,elab oma unistuste järgi ja viib neid ellu,näiteks
  http://www.scoraigwind.com/ jne.
  Vaba inimene ei ole tarbija,tarbija on ori, linnainimene on kommunaalmaksete,transpordi,teenuste,kaubanduskettide ja pangaori-ole eneriasõltumatu,ela maal metsa servas omas tarekeses!:))
  2.
  Ennemuistsel ajal inimesed kodustasid metsloomi aga veidi hiljem juudid kodustasid inimkonna…Nad muutsid inimkonna tarbijaiks-linnainimesteks ehk orjadeks…nad korraldasid terves maailmas elu sedasi,et igaüks peab rügama tööd teha või äri ajama nii,et higipull otsa ees aga ikka on igaüks kellegile võlgu,ikka peab rabama nii nagu orav rattas,igal sammul tuleb tasuda arveid-selline debiilne elukorraldus tehti normiks ehk normaalseks nähtuseks ja nimetati monetarismiks,kapitalismiks,liberalismiks-sellisel viisil kõik elanikud üle maailma teenivad ülemaailmse pangandusvõrgu tipus olevaid omanikke…
  EESTIS VALITSEB PÄRISORJANDUSLIK ÜHISKONNAKORD:
  http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2011/02/mujal-maailmas-ehitavad-2-3-aastat.html
  sestap tulebki teha sedasi,et enam keegi ei peaks maksma arveid…elu ilma arveteta on lahendus kõigele… http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2011/03/mida-tahendab-vabadus-ja-soltumatus-ehk.html

  Vasta

 2. Brendan Sullivan
  okt. 15, 2011 @ 22:20:30

  Minu blogi sõnum seisneb iga üksikisiku energiasõltumatuses s.o. et ka kõige vaesem eestlane ei peaks maksma elektri- ja küttearveid,ning ei peaks elama üürikorteris ega maksma eluaseme laenu-elu asemel laen…oleks laenu asemel elu…ei peaks ostma süüa…ega tegema kulutusi transpordile…
  Seda kõike võimaldavad meile tuule ja päikese energia ekspluateerimine sest tuult ja päikest saab tasuta piiramatus koguses…Meile aina sisestatakse,koolides ja meedias,ning filmides,et rikkaks saab siis kui palju õpid ja töötad,ajad rasket äri,müüd narkotsi ja elad kuritegelikku elu jms.-meile sisestatakse,et rikkaks saamiseks pead endast andma palju.
  Kuid asi on tegelt palju lihtsam,rikkaks saab lihtsate tehnika lahenduste abil-rikkaks saada on lihtne:
  Kätte saab rohelise elektri ( lisaks ka sooja vee) ka meil Eestis
  kätte täiesti tasuta ja täiesti laenu-võla-maksu-trahvi-aktsiisivabalt.
  Ja seda vaatamata ka sellele ,et MacGyver`ism on meil
  Eestis praktiliselt olematu s.o.leidlikkus koos oskustega midagi
  asjalikku käeulatuses olevast käepärasest risust värkstoas või garaazinurgas valmis nokitseda.Praktiliseks tüngategevuseks
  värkstoas või garaazinurgas sobivad käeulatuses olevad käepärase risuga ( torujupid,traadijupid,kuulkraanid,plekkklamrid,paltvoolikud,
  oäolesepaneeli klaasist ja vasest vaakumtorud ,s.o.evacuated tubes …jne.).
  Tünga võivad teha kõik inimesed ja seda olenemata vanusest,soost,haridusest,haritusest ja näpuosavusest,tingimusel
  kui neis on peidus “MacGyver`i IDU”,mis hakkab venima,venima,venima ja isegi päris raharohkelt venima.
  (Tutvustus

  MacGyver eelistab keerukate küsimuste lahendamisel toorele jõule mõistust. Tema suurimaks varaks on ta laiapõhjalised teadmised ja võime lihtsaid vahendeid, kaasa arvatud alati kaasasolevat šveitsi nuga, väga leidlikult kasutada. Sarja peamiseks tõmbenumbriks on pealtnäha väljapääsmatud ja tihtipeale eluohtlikud olukorrad, millest MacGyver kähku keerulisi seadeldisi kokku pannes välja tuleb.

  Kõik MacGyveri katsed ja leiutatu põhinesid näiliselt järele kontrollitud teaduslikel seaduspärasusil. Tegelikkuses andsid aga sarja kirjutajad endale aru, et enamiku MacGyveri ideede õnnestumiseks on erakordselt palju õnne vaja. Mõnel juhul, kui sarjas kodustest vahenditest lõhkeaineid või muud ohtlikku valmistati, jäeti sealjuures pisiasjad vaatajaskonna huvides meelega ähmaseks.

  Allikas: Inglise viki. )
  Modigem ja mudigem enda jaoks käepäraseks allolevaid patentnippe,trikke ja energeetilisi tüngasid:
  http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2011/10/omavalmistatud-elektrituulikud-ja.html

  Vasta

 3. Brendan Sullivan
  okt. 15, 2011 @ 22:21:13

  Kui rahvas saab palju energiat siis lahenduvad kõik me probleemid. Loogiline,eks ju.
  Igal inimesel on olemas eluenergia ja kui inimene on eluenergiat täis siis ta lahendab oma eluprobleemid.Inimest võib võrrelda pudeliga,mis vahel on täis vedelikku vahel aga tühi.inimene vastavalt on täis eluenergiat ja vahel tühi.Mul on oluline on anda rahvale energiat.Energiaid on erinevaid,nii
  maaenergia kui taevaenergia,bioenergia jne.
  Kui rahvas saab palju energiat siis lahenduvad kõik me probleemid.
  Loogiline,eks ju.
  Kuna organisatsiooni mis teeniks rahvust pole võimalik organiseerida
  sest korruptsioon surutakse peale relva ja rahaga siis
  tuleb keskenduda päikese ja tuule energiaga iga üksikisiku energiasõltumatuse tagamisele s.o. inimeste eluenergiaga täitmisele.Õnneks on tuule ja päikesenergiat piiramatus koguses ja tasuta-me saame anda inimestele eluenergiat piiramatus koguses ja tasuta!!!
  Kui kõik see mees lõpetab fossiilsete kütuste kasutamise ja muudab
  oma elamise energiasõltumatuks siis jääb raha riiki, jääb raha
  oma perele,ning riigijuhid on sunnitud ümber orienteeruma riigi
  poliitika.
  Seepärast oleks tore kui peavoolu meedias hõigataks maha ,et omavalmistatud
  päikesepaneelid ja elektrituulikud annavad elektrit tasuta. See
  kõlab küll vähe punaselt(Kui te olete näinud viimast Zeitgeisti
  filmi siis teate,et Sotsialism ja Natsionaalsotsialism olid vajalikud
  vaheetapid meie ajaloos,see on möödanik) aga nagu ma ütlesin,oluline on
  tõsta iga pere ja iga üksikisiku energiataset,iga ükisikisiku
  elatustaset-muuta iga üksikisik energiasõltumatuks.
  Kuidas saab elektrit tasuta? Kuidas saab transporti tasuta? Kuidas
  saab maju tasuta?Kuidas vältida küttearveid? Kuidas tagada tööd
  küla elanikele? Kuidas taastada Eesti küla? Kõik see on kirjas
  selle lingi pealoos:http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2011/06/omavalmistatud-elektrituulikud-ja.html
  MIDA TÄHENDAB VABADUS JA SÕLTUMATUS EHK KUIS TAASTADA EESTI KÜLA EHK EESTI ISESEISVUSDEKLARATSIOON:))) :
  http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2011/03/mida-tahendab-vabadus-ja-soltumatus-ehk.html

  TASUTA ELEKTER VABASTAB SIND…
  TASUTA ELEKTER ANNAB SULLE VABADUSE…
  TÄNU TASUTA ELEKTRILE SAAB KÕIGILE TÖÖD…
  TÄNU TASUTA ELEKTRILE SAAB TÄIDETUD LASTEGA KÕIK EESTIMAA KÜLAD…
  http://www.scoraigwind.com/

  Vasta

 4. Brendan Sullivan
  okt. 15, 2011 @ 22:21:43

  Maakooli õpetajale elektriauto! – DELFI
  http://www.delfi.ee/news/paevauudised/uudised/maakooli-opetajale-elektriauto.d?id=58791366
  Maakooli õpetajale energiasõltumatus!!!
  Maakooli õpetajale lisaks elektriautole on tarvis raha päikesepaneelide ja elektrituulikute ehitamise tarvis.
  Õpetaja palk nõnda madal ja ei ole mõtet nuumata energiamonopole mis söövad eestlasi-iga õpetaja peab saama energiasõltumatuks.

  Ansip: meie eesmärkideks on hea haridus ja energiasõltumatus – DELFI
  http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/article.php?id=32607059&com=1s%3D1&no=20
  IGA KÜLA, IGA MAJAPIDAMINE TOODAB ISE OMA ELEKTRI. SIIS SAAME RÄÄKIDA ENERGIASÕLTUMATUSEST:
  http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2010/12/esmalt-tee-endale-selgeks-moisted.html
  Hollandis töötab pea igas taluperes tuulik:
  http://www.maakodu.ee/print.php?page&grupp=artikkel&artikkel=15194

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: