Massööri tähelepanekud 3. – On piinlik? – Ei ole ikka küll!

Kindlasti on selle massaažiasjaga inimeseti erisusi – ühele meeldib tugevam, teisele hellitav massaaž. Üks häbeneb asja pärastki küsida või ütelda, teine räägib vabalt ja kõigest ja ehk ülemääragi…
Need toredad inimesed, kes minu juurde on tulnud, on oma küsimustele sellised vastused saanud. Aga kindlasti võib kõhklust ja/või valehäbi selle nii toreda, nii vajaliku, nii ihuolulise tegevuse juures veelgi spetsiifilisematki olla.
Põhiline sõnum minu kui massööri poolt on: räägi minuga! Muidu ma ju ei tea, et…
… sul on liiga külm või liiga palav (massöör ja kunde on nii erinevas füüsilises olemises – üks liigub, teine mitte – et massööril on tõesti raske taibata, kas ruum on lebaja jaoks paras);
… sa tahaksid tugevamat massaaži või on hoopiski sul nii valus, et… mõtled omamisi – siia piinapingile ma oma jalga enam elu seeski ei tõsta! (usu – see tugevus, mis ühe inimese jaoks on tapvalt valus, on teise jaoks tühiasi… ja vastupidi. Ma ei tea, kumb sina oled, kui sa ei ütle!);
… sa tunned, et sul massaaži väga vaja, aga see on sinu jaoks lihtsalt liiga kallis (mingeid variante oleme ikka leidnud, teene teene vastu või naturaalmajanduslikke või…).
Ja ära ehmu, et ma sulle “sina” ütlen! See massaažiasi kohe on selline tegevus, et siia “poliitiliselt korrektne” ümbernurgajutt ei sobi!

Massaažituba Türi ujulas

Situatsioon nr 7

Kunde: Oi, appike, nii piinlik, kuidas mul kõht koriseb! Ma kohe ei tea, et miks mul need gaasid vahel niiviisi… / Näe võileib ajab kohvitassitäit taga… / Ära arva – ega ma ennast ei näljuta veel sellepärast…
Ma-massöör: Hoopis vastupidi! Kui sinul kõht koriseb, siis on see massöörile kiituseks, nii et – ära põe! Kehal on peale kesknärvisüsteemi ka autonoomne närvisüsteem. Seda inimene üldjoontes ise ei juhi. Sümpaatiliseks nimetatav pool juhib keha erutusseisundis, motoks võitle või põgene! Parasümpaatiline – juhib kehareaktsioone puhkuse seisundis. Moto – seedi ja tervene!
Nii ongi, et kui sul on heamõnus olla ja keha on lõdvestunud, siis kaldub kõht korisema. Selles ruumis siin tavapärased viisakusreeglid ei kehti. Gaasid on lubatud, kui vaja – teeme akna lahti! Kindlasti ütle, kui tahad vetsu minna, ei saa ju lõdvestuda ja mõnusasti ennast tunda, kui samal ajal hoiad iga hinna eest põit või soolestikku kinni.

Situatsioon nr 8

Kunde: Oi, ära mitte märgi, siin jää või magama… Kas mõni on siin jäänud ka tõepoolest magama? Ma olen kuulnud, et… räägitakse… Täitsa pläss ju!
Ma-massöör: Jah, magamine pole üldse ebatavaline. Mul üks sõber-tuttav massöör on öelnud, et “ega enne õiget massaaži teha saagi, kui klient magama on jäänud”. Noh, nii hull see asi ju ka pole, aga võib ka nii.
Esimesel korral tavaliselt siiski magama ei jääda. Kui just väga-väga väsinud pole. Esimesel korral oled sa veidi ärevil ja uudishimulik ja valvel, et – mis tehakse ja kuidas ja… Ühesõnaga, vaja on ennast olukorraga kurssi viia. Küsitakse ja vastatakse rohkem. Ollakse veidi rohkem pinges. Mitte et peaks olema, aga nii kaldub siiski olema.
Aga kui inimene otsustab tulla edaspidi veel, teine, kolmas kord… vaat siis võib küll magama ka jääda. Mahepoolne muusika, väheterav valgus, mõnus olemine. Miks mitte!
Üks mu kundedest on aga öelnud, et – on küll uni ja tahaks küll magada, aga mitte ei raatsi! Siis on pärast sihuke tunne, et nagu poleks olnudki. Jääd otsekui ilma sellest toredast protsessist. Ja eks selleski tõdemuses on oma ivake sees.
Nii et – kui uinud, on hästi, kui mitte, veel paremini! Ja kui ümberpööramiseks läheb, siis – ära pelga! küll ma su üles ajan.

Situatsioon nr 9

Kunde: Ma olen kuulnud, et mõned lausa karjuvad massaaži ajal? Kas see imelik ei ole? Mina küll ei saaks. Nõme ju! Ja piinlik.
Ma-massöör: Ei, nõme see küll ei ole. Noh, mingiks hulluks KARJUMISEKS ei ole muidugi seda asja mõtet ajada – ma siiski tõesti ootan ja palun, et sa juba enne mulle ütleksid, kui asi hakkab liiga teravaks minema! Aga see, kui sa massaaži ajal veits ühmatad või nimetad, et see on tõesti õige koht või valus või… või siis ükskõik, mis häälitsuse või liigutusega seda märku mulle annad, siis see ei ole küll paha mõte.
Vaata, mina pole ennast kunagi välja reklaaminud kui selgeltnägija. Kui ma midagi oma tööd tehes taipan, siis tore on. Aga su suunamistest ja vihjetest võib kasu olla. See haige koha võimalikult täpne tabamine on ju meie mõlemi huvides.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: